Esdeveniments esportius als quals hi participen esportistes del CTEIB durant el cap de setmana
16 abril 2016 | Por lorenzo | Categoria: PolideportivoLlistat de les competicions i esdeveniments esportius als quals hi participen esportistes del Centre de Tecnificació Esportiva de les Illes Balears durant el cap de setmana del 16 al 17 d’abril de 2016.
Programa de Tecnificació de Ciclisme:
XXXII Clà ssica Ciutat de Torredonjimeno – Copa d’Espanya de Ruta: Jaén (17 abril)
Esportistes: Xavi Cañellas, Biel Pons.
Copa d’Espanya de Ruta junior: La Canonja, Tarragona (17 abril)
Esportistes: Tomeu Gelabert, Joan Martà Bennasar, Vicent Roig, Biel Llull, Jaume Gelabert.
Challenge Miguel Manrubia. 3ª i 4ª etapa (cadets): Castelló (16-17 abril)
Esportistes: Mateu Gamundi, Andreu Bernat.
Emakumeen Euskal XXIX Bira: Iurreta, Vizcaya (13-17 abril)
Esportistes: Iurani Blanco.
Programa de Tecnificació de Gimnà stica ArtÃstica Femenina:
Test-Event (PreolÃmpic): Rio de Janeiro, Brasil (17 abril)
Esportistes: Claudia Colom.
Programa de Tecnificació de Gimnà stica ArtÃstica Masculina:
Campionat de Mallorca Individual VÃa OlÃmpica: Poliesportiu PrÃncipes de España (16 abril)
Esportistes: Gonzaga Aragón, Sebastià Llodrá, Nicolau Mir, Antoni Quetglas, Guillermo Soriano, Joshua Jack, Pere Miquel Mir, Kevin Vich.
Programa de Tecnificació de Lluita:
Torneig preolÃmpic Europeu: Sèrbia (15-17 abril)
Esportistes: Karima Sánchez, Levan Metreveli.
Programa de Tecnificació de Motociclisme:
Nacional Enduro: La Pobla Tornesa, Castelló (16 abril)
Esportistes: Jesus Ferreres.
Super Sport FIM World Championship: Assen (15-17 abril)
Esportistes: Javier Orellana.
Programa de Tecnificació de Natació Sincronitzada:
Lliga de Figures: Son Moix (16 abril, 16h)
Esportistes: Marta Torrens, Cristina Garau, Ana Rosello, Lluc Bonnin, Malena Serra, Mayra Martin.
Programa de Tecnificació de Salts:
Control federatiu: Son Moix (16 abril, de 8.30 a 12.30h)
Esportistes: Adrián AbadÃa, Francisca Bauzá, Andreu Jaum, Matthew Wade, M. Cristina Inés, Cristina Mota.
Programa de Tecnificació de Taekwondo:
Open Internacional d’Espanya: Benicà ssim, Castelló (15-17 abril)
Esportistes: Marta Oliver, Paula Dauden, Francisco González, Francisco José Tirado, Adam Maldonado, Eduardo Longobardi, José Luis Cruz, Jaume Torrens, Jorge Pascual.
Programa de Tecnificació de Tennis:
Campionat de Balears Junior: Mallorca Tenis Club Teulera (15-17 abril)
Esportistes: Pedro Vives, Pablo Schelcher, Rosa Vicens, Marta Vicens.