Esdeveniments esportius als quals hi participen esportistes del CTEIB durant el cap de setmana
8 abril 2016 | Por lorenzo | Categoria: PolideportivoLlistat de les competicions i esdeveniments esportius als quals hi participen esportistes del Centre de TecnificaciĂł Esportiva de les Illes Balears durant el cap de setmana del 9 al 10 dâabril de 2016.
Programa de TecnificaciĂł de BĂ squet:
- Campionat sĂšnior primera divisiĂł femenina: CTEIB (jĂșnior)-Binissalem (senior) (10 abril, 12.00h)
Esportistes: Sara Soler, Mireia Torrens, Silvia Castillo, Iraide Juez, Marina BauzĂĄ, Nora Riera, Anna Vidal, Ana PerellĂł, Aina Vilanova, Paula Charro, Patricia GarcĂa, Aiora Rivas, Sandra Blanes, Mar Talens.
Programa de TecnificaciĂł de Ciclisme:
- XXIII Copa Dipu â Memorial Chely Alvarez: Bembibre, LleĂł (9 abril)
Esportistes: Joan MartĂ Bennasar.
- XXXI Carrera Ciclista de Paracuellos del Jarama: Madrid (10 abril)
Esportistes: Joan MartĂ Bennasar.
- Paris-Roubaix juniors: Paris (10 abril)
Esportistes: Vicent Roig, Tomeu Gelabert (membres selecciĂł nacional jĂșnior).
- 1a clĂ ssica Xavi Tondo (Copa Espanya ruta sub23 â open): Tarragona (10 abril)
Esportistes: Xavi Cañellas, Biel Pons.
- III Volta Alacant JĂșnior Memorial Paco Lopez: Cala de La Vilajoiosa, Alacant (10 abril)
Esportistes: Biel Llull.
- Challenge Miguel Manrubia: CastellĂł (9-10 abril)
Esportistes: Mateu Gamundi, Andreu Bernat.
- Copa dâEspanya de fĂ©mines: Ăvila (9 abril)
Esportistes: Iurani Blanco, Margarita LĂłpez.
Programa de TecnificaciĂł de GimnĂ stica ArtĂstica Masculina:
- 21st International Junior Team Cup: Berlin (8-9 abril)
Esportistes: Nicolau Mir, Gonzaga AragĂłn.
Programa de TecnificaciĂł de GimnĂ stica ArtĂstica Femenina:
- Campionat de Mallorca Individual: Palau Municipal dâEsports dâAndratx (9-10 abril)
Esportistes: Claudia Colom, Aida Coll, Andrea FernĂĄndez, M.Magdalena Garau, Eva PĂ©rez, Cinthia PĂ©rez, Marina Plomer, Maria del Rosario Prieto, Cintia RodrĂguez, Natalia Ros, Paula RubĂ, Carolina SĂĄnchez, Maria Vives, Rocio Aguilera, RocĂo LĂłpez, Elena Massanet, Francina Soler, Ariana Spyropoulos, Noelia Tortosa, Cristina Bisquerra, Gabriela Georgieva, Nuria MartĂnez, MarĂa Antonia Roig, Esperanza Sampol.
Programa de TecnificaciĂł de Motociclisme:
- Campionat dâEspanya de Velocitat: Albacete (10 abril)
Esportistes: Miquel Pons, Joan Uviña, Augusto Fernåndez.
- Campionat de Catalunya dâEnduro: El FrancolĂ (10 abril)
Esportistes: Guillem MartĂ.
- Womenâs Open Cup: Albacete (10 abril)
Esportistes: Nuria Llabrés.
Programa de TecnificaciĂł de PiragĂŒisme:
- Copa dâEspanya de 1000 m: Trasona (9-10 abril)
Esportistes: Paula Cladera, Aida BauzĂ , Mireya Reina, Joan Cunill, Ălvaro Foguet, David Llull, Jorge GascĂłn, MartĂn Montero.
Programa de TecnificaciĂł de Taekwondo:
- World Taekwondo Presidents Cup: Bonn, Alemanya (7-10 abril)
Esportistes: Marta Oliver, Paula Dauden, Francisco Gonzålez, Francisco José Tirado, Adam Maldonado, Eduardo Longobardi, José Luis Cruz, Jaume Torrens.
Programa de TecnificaciĂł de Tennis:
- I Torneig Viva Charter: Action Tenis Tahoe, Palma (2-10 abril)
Esportistes: Pedro Vives, Gerard Escandell, Rodrigo Tomas, Carlos Pinedo, Pablo Schelcher, Sergio Ruiz, Rosa Vicens, Marta Vicens.
Programa de TecnificaciĂł de Tir amb Arc:
- 2n Gran Premi dâEspanya: MĂșrcia (9-10 abril)
Esportistes: Miriam AlarcĂłn, Luis de Francisco, Ivan MarĂ, Alejandro Costa, Miguel Angel Escandell, Sara Beatriz Diez.
Programa de TecnificaciĂł de Vela:
- Campionat dâEuropa 470: CN Arenal (4-19 abril)
Esportistes: Paula BarcelĂł, Pedro Terrones, Marina Gallego, FĂĄtima Reyes, Albert Torres, Toni Massanet.
- Europa Cup Laser: Hyeres, França (7-10 abril)
Esportistes (classe laser Standard): Toni SalvĂĄ, Ramiro Foguet.
Esportistes (classe laser radial): Mar Piña, Andreu Juan, Nestor Diego.