El Poliesportiu de Son Rapinya acull el Campionat de Mallorca d’Iniciació de Patinatge Artístic
27 abril 2014 | Por lorenzo | Categoria: PolideportivoEl tinent de batle de Cultura i Esports, Fernando Gilet, ha felicitat als participants i guanyadors a l’acte de lliurament de trofeus
Palma, 27 d’abril de 2014.- La pista del Poliesportiu de Son Rapinya ha acollit aquest matí el Campionat de Mallorca d’Iniciació de Patinatge Artístic, els trofeus del qual han estat lliurats pel tinent de batle de Cultura i Esports de l’Ajuntament de Palma, Fernando Gilet; el director insular d’Esports, Joan Antoni Ramonell; el director gerent del Palma Arena, Andreu Villalonga, i el president i vicepresident de la Federació de Patinatge de les Illes Balears, Sebastià Rico i Ramon Pedrosa, respectivament.
Fernando Gilet ha expressat la seva felicitació a tots els participants en el campionat i l’enhorabona als guanyadors. Així mateix, ha animat a tots els presents a mantenir «aquesta meravellosa afició pel patinatge, que a més de ser una font d’amistat i de relació us ajuda a créixer com a persones».
Per la seva banda, Sebastià Rico ha felicitat també a tots els participants i als guanyadors i ha aprofitat l’ocasió per presentar a Gemma Fructuoso com a nova directora tècnica de la Federació de Patinatge de les Illes Balears.
Els guanyadors del Campionat de Mallorca d’Iniciació han estat:
CAMP. INIC. JUNIOR
Mod. Individual
1.- Delia Biddle Briss (C.P. Alpha)
2.- Marta Moyá Allegue (C.P. Alpha)
CAMP. INIC. JUVENIL
Mod. Individual
1.- Nereida Pereyra López (C.D. Son Rapinya)
2.- Sonia Sánchez Martí (C.P. Bellver)
3.- Patricia Hidalgo Mazarredo (C.P. Alpha)
CAMP. INIC. CADET
Mod. Individual
1.- Paula Vílchez Reifs (C.C. Requena)
2.- Noemi Selva López (C.P Alpha)
3.- Marina Garrido Inarejos (C.P Rodes d’Or)
CAMP. INIC. INFANTIL
Mod. Individual
1.- Andrea Villalonga Gamundí (C.C. Requena)
2.- Carolina Mas Alemany (C.C. Requena)
3.- Violeta Benavente Vidal (C.P. Bellver)
CAMP. INIC. ALEVÍ
Mod. Individual
1.- Natalia Juan Moll (C.P. Rodes d’Or)
2.- Laura D. Ochoa Montalvo (C.P Bellver)
3.- Paula Ramis Mejías (C.P Alpha)
CAMP. INIC. BENJAMÍ
Mod. Individual
1.- Natalia M. Parra Marín (C.P. Rodes d’Or)
2.- Antonella Balmaceda Riverón (C.P. Rodes d’Or)
3.- Noa Pérez Barceló (C.P. Alpha)
CAMP. INIC. INFANTIL
Mod. Parelles Artístic
1.- Lorena Montalbán Corvi / Sergio Montalbán Corvi (C.D. Son Rapinya)
Peu de foto.- Totes les guanyadores han posat per una fotografía de grup després de l’entrega de trofeus.
El Polideportivo de Son Rapinya acoge el Campeonato de Mallorca de Iniciación de Patinaje Artístico
El teniente de alcalde de Cultura y Deportes, Fernando Gilet, ha felicitado a los participantes y ganadores en el acto de entrega de trofeos
Palma, 27 de abril de 2014.- La pista del Polideportivo de Son Rapinya ha acogido esta mañana el Campeonato de Mallorca de Iniciación de Patinaje Artístico, cuyos trofeos han sido entregados por el teniente de alcalde de Cultura y Deportes del Ayuntamiento de Palma, Fernando Gilet; el director insular d’Esports, Joan Antoni Ramonell; el director gerente del Palma Arena, Andreu Villalonga, y el presidente y vicepresidente de la Federación de Patinaje de las Islas Baleares, Sebastián Rico y Ramón Pedrosa, respectivamente.
Fernando Gilet ha expresado su felicitación a todos los participantes en el campeonato y la enhorabuena a los ganadores. Asímismo, ha animado a todos los presentes a mantener “esta maravillosa afición por el patinaje, que además de ser una fuente de amistad y de relación os ayuda a crecer como personas”.
Por su parte, Sebastián Rico ha felicitado también a todos los participantes y a los ganadores y ha aprovechado la ocasión para presentar a Gemma Fructuoso como nueva directora técnica de la Federación de Patinaje de las Islas Baleares.
Los ganadores del Campeonato de Mallorca de Iniciación han sido:
CAMP. INIC. JUNIOR
Mod. Individual
1.- Delia Biddle Briss (C.P. Alpha)
2.- Marta Moyá Allegue (C.P. Alpha)
CAMP. INIC. JUVENIL
Mod. Individual
1.- Nereida Pereyra López (C.D. Son Rapinya)
2.- Sonia Sánchez Martí (C.P. Bellver)
3.- Patricia Hidalgo Mazarredo. (C.P. Alpha)
CAMP. INIC. CADETE
Mod. Individual
1.- Paula Vílchez Reifs (C.C. Requena)
2.- Noemi Selva López (C.P Alpha)
3.- Marina Garrido Inarejos (C.P Rodes d’Or)
CAMP. INIC. INFANTIL
Mod. Individual
1.- Andrea Villalonga Gamundí (C.C. Requena)
2.- Carolina Mas Alemany (C.C. Requena)
3.- Violeta Benavente Vidal (C.P. Bellver)
CAMP. INIC. ALEVÍN
Mod. Individual
1.- Natalia Juan Moll (C.P. Rodes d’Or)
2.- Laura D. Ochoa Montalvo (C.P Bellver)
3.- Paula Ramis Mejías (C.P Alpha)
CAMP. INIC. BENJAMÍN
Mod. Individual
1.- Natalia M. Parra Marín (C.P. Rodes d’Or)
2.- Antonella Balmaceda Riverón (C.P Rodes d’Or)
3.- Noa Pérez Barceló (C.P. Alpha)
CAMP. INIC. INFANTIL
Mod. Parejas Artístico
1.- Lorena Montalbán Corvi / Sergio Montalbán Corvi (C.D. Son Rapinya)
Pie de foto.- Todas las ganadoras han posado para una fotografía de grupo tras la entrega de trofeos.