Sports de ca Nostra

Esdeveniments esportius als quals hi participen esportistes del CTEIB durant el cap de setmana de l’11 al 12 de febrer

WAEX_Govern_BalearLlistat de les competicions i esdeveniments esportius als quals hi participen esportistes del Centre de Tecnificació Esportiva de les Illes Balears durant el cap de setmana de l’11 al 12 de febrer de 2017.

  • Programa de Tecnificació d’Atletisme:
    • Campionat de Catalunya pista coberta: Sabadell (11 febrer)
      • Esportistes: Julia Ramon.
  • Programa de Tecnificació de Bàdminton:
    • Màster nacional sub15 i sub19: Granollers (11-12 febrer)
      • Esportistes: Andrea Ibañez, Carlos Iglesias, Marcos Rodríguez, Abril Ramón, Rio Abril.
  • Programa de Tecnificació de Bàsquet:
    • Campionat de primera divisió nacional femenina: Pla de Na Tesa – Cteib (diumenge 12 febrer, 19h)
      • Esportistes: Sandra Blanes, Aina Perello, Anna Vidal, Aina Vilanova, Aiora Rivas, Patricia García, Maru Talens, Erika Michavila, Nuria Domingo, Bintou Lo, Judith Iglesias.
  • Programa de Tecnificació de Boxa:
    • Combat Bilbao: Bilbao (11 febrer)
      • Esportistes: Alba Ortiz.
  • Programa de Tecnificació de Ciclisme:
    • Concentració Fundació Contador
      • Esportistes: Joan Martí Bennassar.
    • Preparació Copa del món de pista: Cali, Colombia (9-16 febrer)
      • Esportistes: Marga López, Xavi Cañellas.
    • Open BTT Comunitat Valenciana: Vilajoiosa, Alacant (12 febrer)
      • Esportistes: Raul Gómez, Lucía Gómez.
    • Concentració equip CC Sopela: Sopela, Bilbao (10-13 febrer)
      • Esportistes: Iurani Blanco.
  • Programa de Tecnificació de Motociclisme:
    • Campionat de Balears de Trial: Mancor de la Vall (12 febrer)
      • Esportistes: Jesús Ferreres, Joan Moragues, Miquel Aguiló, Joan Uviña.
    • La Bassella Race Enduro: Lleida (10-12 febrer)
      • Esportistes: Pere Mas.
    • Test Cartagena: Cartagena (10-12 febrer)
      • Esportistes: Miquel Pons.
  • Programa de Tecnificació de Piragüisme:
    • 1a regata K-2, 6000m: Llac Esperança, Port d’Alcúdia (11 febrer)
      • Esportistes: Aida Bauzà, Adela Borbolla, Esther Corral, Bernat Dols, Joan Gual, Pau Hierro, Alba Juanes, Martín Montero, Mireya Reina, Nicolau Ruiz, David Sánchez, Isabel Seminario, Margalida Vallbona, Jaume Vich.
  • Programa de Tecnificació de Rugbi:
    • 3a jornada campionat d’Espanya de seleccions autonòmiques rugbi 15, sub16 i sub18: Puerta de Hierro, Madrid (12 febrer)
      • Esportistes: sub-16: Agustin Agnelet, Gabrien Bocean, Marlon Bujosa, Mauro Castellanos, Lluis García, Roman Gougy, Angus Judkins, Jaime Marce, Juan Ozonas, Arturo Rubira, Aaron Rus. Sub-18: Vicenç Fontanella, Curtis Fox, Roberto García, José Gil, Ramón González, Luca Nelles.
  • Programa de Tecnificació de Salts:
    • Open junior (convocatòria equip nacional): Madrid (15-19 febrer)
      • Esports: Adrián Abadía, Matthew Wade.
  • Programa de Tecnificació de Triatló:
    • Campionat de Balears de Cross: Formentera (11 febrer)
      • Esportistes: Andrea Tomàs, Miquel Valls, Rafel Adrover, Miquel Riusech.
    • Campionat de Balears absolut: Can Picafort (11 febrer)
      • Esportistes: Josep Pagés.

Los comentarios están cerrados.