Sports de ca Nostra

EL PODES I TALES CV MANACOR DE SUPERLLIGA 2 JUGARA LA COPA PRINCIPE

El nostre equip de Superlliga 2 comença l’any 2018, jugant la Copa Principe, una Competició que, a principis de Temporada i essent un equip debutant a la Categoría, era com una especi de somni jugar-la.

La Copa Principe la juguen els 2 equips de cada un dels 2 Grups de Superlliga 2 que hi ha a Espanya, que han finalitzat la primera Volta de la Lliga regular en els dos primers llocs.

El nostre equip, després de perdre el segon i tercer partit de la Lliga, va encadenar una ratxa de 5 victories consecutives que li va permetre finalitzar la primera volta de la Lliga a la segona posició, i per tant classificarse per jugar la Copa Principe.

Aquest any la Copa Principe se juga a Leganés ( Madrid) aquest dissabte i diumenge.

El nostre equip no ho tendrá gens fácil per ficarse a la Final, ja que juga la Semifinal amb el CV Emeve de Lugo, un equip molt potent i que va finalitzar la primera volta de la Lliga sense haver perdut cap partit. Aquest partit se juga dissabte a les 16’30 hores al Pavelló Pardo Bazan de Leganés.

L’altra semifinal la juguen l’equip organitzador, CV Leganés, amb el CV Intasa San Sadurniño de Corunya.

La Final se juga el diumenge a les 12’00 hores.

Uns quans dels altres equips del Club començan les Competicions aquest cap de setmana.

L’ùnic equip que juga a Manacor es l’equip Infantil Femení, que juga amb el CV. Alaró, divendres a les 17,00 hores.

 

Los comentarios están cerrados.