Sports de ca Nostra

Esdeveniments esportius als quals hi participen esportistes del CTEIB durant el cap de setmana del 3 al 4 de desembre

CENTRO TECNIFICACIONLlistat de les competicions i esdeveniments esportius als quals hi participen esportistes del Centre de Tecnificació Esportiva de les Illes Balears durant el cap de setmana del 3 al 4 de desembre de 2016.

  • Programa de Tecnificació de Bàdminton
    • Master nacional sub13 i sub17: Gijón, Astúries (3-4 desembre)
      • Esportistes: Ricardo Rettig, Jaume Triay, Adrián Turmo, Iago Martínez, Fernando Cívico.
  • Programa de Tecnificació de Bàsquet:
    • Lliga de primera divisió femenina: Cteib (junior) – Pla de Na Tesa (diumenge 4 desembre, 19.00 h)
      • Esportistes: Sandra Blanes, Aina Perello, Anna Vidal, Aina Vilanova, Aiora Rivas, Patricia García, Maru Talens, Erika Michavila, Nuria Domingo, Bintou Lo, Judith Iglesias.
  • Programa de Tecnificació de Boxa:
    • Campionat d’Espanya de Clubs: Los Alcázares, Múrcia (6-10 desembre)
      • Esportistes: Alba Ortiz.
  • Programa de Tecnificació de Ciclisme:
    • Concentració CC AEL Txirrindulari: Valencia (2-4 desembre)
      • Esportistes: Nofre Bisbal, Francesc Bennassar, Mateu Gamundí, Andreu Bernat.
    • Challenge pista Escola Llaneras: Palma Arena (2 desembre)
      • Esportistes: Iurani Blanco, Marga López, Marina Garau, Lucia Gómez, Xavi Cañellas.
    • Concentració Fundació Contador: Galícia (2-7 desembre)
      • Esportistes: Joan Martí Bennassar.
    • Copa d’Espanya Ciclocross: País Basc (9 desembre)
      • Esportistes: Raul Gómez, Lucia Gómez.
  • Programa de Tecnificació de Natació:
    • Campionat de Balears d’Hivern (25m): Piscines Son Hugo (3-4 desembre)
      • Esportistes: Claudia Álvarez, Sergio de Celis, Miguel Angel Gallego, Xavier Guillen, Cintia Huete, Marina Jover, Maria Mascaró, Antoni Mulet, Miquel Noguera, Lucía Oliva, Ma. Pilar Perelló, Dolors Perelló, Jon Piñeiro, Maria Rubio.
  • Programa de Tecnificació de Natació Sincronitzada:
    • Concentració III Jornada de Tecnificació (selecció nacional júnior): Sant Cugat del Vallés (4-7 desembre)
      • Esportistes: Cristina Garau, Ana Rosselló.
  • Programa de Tecnificació de Salts:
    • Campionat del món júnior: Kazan, Rúsia (29 novembre-4 desembre)
      • Esportistes: Adrián Abadia, Matthew Wade.
  • Programa de Tecnificació de Tennis:
    • V Torneig Renault de Llucmajor: Club Tennis Llucmajor (3-4 desembre)
      • Esportistes: Gaspar Tribaldos, Matias Montañes, Paula Font, Alejandro Sánchez, Gerard Escandell.
  • Programa de Tecnificació de Vela:
    • XVIII Setmana Olímpica Canaria: Las Palmas de Gran Canaria (2-6 desembre)
      • Esportistes: Joan Cardona, Ramiro Foguet.
    • Campionat d’Espanya Laser 4.7: Real Club Náutico de Valencia (1-6 desembre)
      • Esportistes: Pere Ponsetí.
    • 66 Trofeu Ciutat de Palma de Vela: Real Club Náutico de Palma (2-6 desembre)
      • Esportistes (laser radial): Andreu Juan, Mar Piña, Magdalena Bonet.
  • Programa de Tecnificació de Voleibol:
    • IV Jornades de supervisió i control volei platja: Lorca (3-5 desembre)
      • Esportistes: Aina Munar.
  • Programa de Tecnificació de Windsurf:
    • Sailing Worldcup: Merlbourne (4-11 desembre)
      • Esportistes (RS:X): Joan Carles Cardona, Sergi Escandell.

Los comentarios están cerrados.