Sports de ca Nostra

Esdeveniments esportius als quals hi participen esportistes del CTEIB durant el cap de setmana

CapturaLlistat de les competicions i esdeveniments esportius als quals hi participen esportistes del Centre de Tecnificació Esportiva de les Illes Balears durant el cap de setmana del 9 al 10 d’abril de 2016.

Programa de Tecnificació de Bàsquet:
  • Campionat sènior primera divisió femenina: CTEIB (júnior)-Binissalem (senior) (10 abril, 12.00h)
Esportistes: Sara Soler, Mireia Torrens, Silvia Castillo, Iraide Juez, Marina Bauzá, Nora Riera, Anna Vidal, Ana Perelló, Aina Vilanova, Paula Charro, Patricia García, Aiora Rivas, Sandra Blanes, Mar Talens.
Programa de Tecnificació de Ciclisme:
  • XXIII Copa Dipu – Memorial Chely Alvarez: Bembibre, Lleó (9 abril)
Esportistes: Joan Martí Bennasar.
  • XXXI Carrera Ciclista de Paracuellos del Jarama: Madrid (10 abril)
Esportistes: Joan Martí Bennasar.
  • Paris-Roubaix juniors: Paris (10 abril)
Esportistes: Vicent Roig, Tomeu Gelabert (membres selecció nacional júnior).
  • 1a clàssica Xavi Tondo (Copa Espanya ruta sub23 – open): Tarragona (10 abril)
Esportistes: Xavi Cañellas, Biel Pons.
  • III Volta Alacant Júnior Memorial Paco Lopez: Cala de La Vilajoiosa, Alacant (10 abril)
Esportistes: Biel Llull.
  • Challenge Miguel Manrubia: Castelló (9-10 abril)
Esportistes: Mateu Gamundi, Andreu Bernat.
  • Copa d’Espanya de fémines: Àvila (9 abril)
Esportistes: Iurani Blanco, Margarita López.
Programa de Tecnificació de Gimnàstica Artística Masculina:
  • 21st International Junior Team Cup: Berlin (8-9 abril)
Esportistes: Nicolau Mir, Gonzaga Aragón.
Programa de Tecnificació de Gimnàstica Artística Femenina:
  • Campionat de Mallorca Individual: Palau Municipal d’Esports d’Andratx (9-10 abril)
Esportistes: Claudia Colom, Aida Coll, Andrea Fernández, M.Magdalena Garau, Eva Pérez, Cinthia Pérez, Marina Plomer, Maria del Rosario Prieto, Cintia Rodríguez, Natalia Ros, Paula Rubí, Carolina Sánchez, Maria Vives, Rocio Aguilera, Rocío López, Elena Massanet, Francina Soler, Ariana Spyropoulos, Noelia Tortosa, Cristina Bisquerra, Gabriela Georgieva, Nuria Martínez, María Antonia Roig, Esperanza Sampol.
Programa de Tecnificació de Motociclisme:
  • Campionat d’Espanya de Velocitat: Albacete (10 abril)
Esportistes: Miquel Pons, Joan Uviña, Augusto Fernández.
  • Campionat de Catalunya d’Enduro: El Francolí (10 abril)
Esportistes: Guillem Martí.
  • Women’s Open Cup: Albacete (10 abril)
Esportistes: Nuria Llabrés.
Programa de Tecnificació de Piragüisme:
  • Copa d’Espanya de 1000 m: Trasona (9-10 abril)
Esportistes: Paula Cladera, Aida Bauzà, Mireya Reina, Joan Cunill, Álvaro Foguet, David Llull, Jorge Gascón, Martín Montero.
Programa de Tecnificació de Taekwondo:
  • World Taekwondo Presidents Cup: Bonn, Alemanya (7-10 abril)
Esportistes: Marta Oliver, Paula Dauden, Francisco González, Francisco José Tirado, Adam Maldonado, Eduardo Longobardi, José Luis Cruz, Jaume Torrens.
Programa de Tecnificació de Tennis:
  • I Torneig Viva Charter: Action Tenis Tahoe, Palma (2-10 abril)
Esportistes: Pedro Vives, Gerard Escandell, Rodrigo Tomas, Carlos Pinedo, Pablo Schelcher, Sergio Ruiz, Rosa Vicens, Marta Vicens.
Programa de Tecnificació de Tir amb Arc:
  • 2n Gran Premi d’Espanya: Múrcia (9-10 abril)
Esportistes: Miriam Alarcón, Luis de Francisco, Ivan Marí, Alejandro Costa, Miguel Angel Escandell, Sara Beatriz Diez.
Programa de Tecnificació de Vela:
  • Campionat d’Europa 470: CN Arenal (4-19 abril)
Esportistes: Paula Barceló, Pedro Terrones, Marina Gallego, Fátima Reyes, Albert Torres, Toni Massanet.
  • Europa Cup Laser: Hyeres, França (7-10 abril)
Esportistes (classe laser Standard): Toni Salvá, Ramiro Foguet.
Esportistes (classe laser radial): Mar Piña, Andreu Juan, Nestor Diego.

Los comentarios están cerrados.