Ultima Jornada del Torneo de Pasqua del Porto Cristo C.F.
1 marzo 2013 | Por lorenzo | Categoria:Estas son las imagenes que nos han llegado desde Porto Cristo de este torneo que ha concluido con mucho exito.
Fotos Gentileza del Porto Cristo C.F e nes qui donc les grasis per informa a sportsdecanostra.com
Gran èxit d’organització, participació i assistència de públic en la jornada de la fase final del VIII Torneig de Pasqua.
El matà ha començat amb la disputa de la diada de les escoletes, que s’ha estès al llarg del dematà i en el qual gairebé 80 nins i nines d’entre 3 i 5 anys han gaudit del seu esport preferit en un clima festiu i un bon ambient entre tots els participants.
També al matà a les 10 hores s’ha jugat la final de la categoria Alevà “C” entre el Serverense i el Campos, en un partit que ha resultat molt igualat i emocionant fins al final, ja que el marcador en toto moment ha estat molt ajustat, finalment l’equip del Serverense s’ha imposat per 2 gols a 1 i s’ha proclamar campió.
En la final de la categoria Alevà “B”, entre el Atº Baleares i el Campos, l’equip dela Viade Cintura s’ha mostrat superior en tot moment i s’ha imposat amb tota claredat i mereixement per 2 gols a 9.
Quant a la categoria Alevà “A”, ha estat un grandĂssim partit de futbol entre el Porto Cristo i el Serverense, que s’ha decantat a favor dels serverins per un ajustat2 a1, i on l’equip amfitriĂł ha fet 4 pals, i al qual, per la incertesa del marcador s’ha arribat amb molta emociĂł fins al final del partit.
En la categoria Cadet s’ha viscut una bona final, que s’ha hagut de resoldre des dels11 metres, després de finalitzar el temps reglamentari i la pròrroga amb empat a 2 en el marcador, després que l’Artà se n’anés amb un còmode avantatge al descans, on guanyava 0-2, el Petra ha aconseguit remuntar el partits fins a aconseguir l’empat a 2, en el temps addicional el marcador tampoc ha variat i finalment, l’Artà ha estat més encertat i s’ha imposat per 5-4 ala tanda de penals.
La final de la categoria Pre-Banjamà “B” ha esta molt igualada i disputada entre 2 joves equips que ja han intentat jugar un bon futbol a pesar de la seva tendresa, s’ha arribat al darrer quart amb el 0-0 inicial, peòr en el darrer temps, l’equip campanater s’ha imposat per 2-1, marcador que li ha donat el tĂtol de la seva categoria.
En la categoria Pre-Benjamà “A”, la final l’han disputada el Son Caliu i l’AtÂş Son Servera, i s’ha decantat a favor de l’equip groc per un resultat de 6-2, quedant demostrat el perquè Ă©s el lĂder del seu grup en la competiciĂł regular.
En categoria infantil , tot i avançar-se el Porto Cristo en el marcador, el Campos reaccionĂ i finalment s’imposĂ perr un gol a4 al’equip vermellenc, alçant-se amb el triomf i el tĂtol de la categoria,.
La jornada ha acabat amb les graderies del camp municipal de “Ses Comes” repletes de gent per assistir s dos grandĂssimes final que han posat punt i final al torneig, les corresponents a les categories BenjamĂ. En la final jugada entre el Cala d?or i el Serverense, hi ha hagut molta igualtat i el partits ha estat molt disputat en tot moment, tot i que el major encert de cara a porta de l’equip del Cala d’or li ha acabat donant el triomf per 3 gols a 1. D’altra banda, en la categoria Benjamà “A” el Campos s’ha imposat per 6 gols a 3 en un partit que se li ha posat molt de cara al principi, aconseguint marcar 5 gols abans del descans. DesprĂ©s, tot i la reacciĂł del Serverense, no ha estat suficient i nomĂ©s ha servit per a retallar diferència fins al6 a3 final.
Quadre d’honor del VIII Torneig de Pasqua de Futbol Base:
Categoria Alevà “C”Â
SERVERNSE, 2 – CAMPOS, 1
CAMPIĂ“: SERVERENSE
MILLOR JUGADOR: Jaime Juan Ignacio Justo (Serverense)
Categoria Alevà “B”
CAMPOS, 2 – ATº BALEARES, 9
CAMPIĂ“: ATÂş BALEARES
MILLOR JUGADOR: Nikolay Nilolaev (AtÂş Baleares)
Categoria Alevà “A”
PORTO CRISTO, 1 – SERVERENSE, 2
CAMPIĂ“. SERVERENSE
MILLOR JUGADOR: Alex Novikiv (Porto Cristo)
Categoria Cadet
ARTÀ, 2 – PETRA, 2 (5-4 PENALTYS)
CAMPIĂ“: ARTĂ€
MILLOR JUGADOR: Piero Pastorini (Montaura)
Categoria Pre-Benjamà “A”Â
ATº SON SERVERA, 2 – SON CALIU, 6
CAMPIĂ“: SON CALIU
MILLOR JUGADOR: Pau Alemany (Son Caliu)
Categoria Pre-Benjamà “B”
CAMPOS, 2 – ESCOLAR, 1
CAMPIĂ“: CAMPOS
MILLOE JUGADOR: Sergio Cava (Campos)
Categoria Infantil:
PORTO CRISTO, 1 – CAMPOS, 4
CAMPIĂ“: CAMPOS
MILLOR JUGADOR: Anthony D. Vega Chamba (Campos)
Categoria Benjamà “A”
AQUARIUS CAMPOS, 6 – SERVERENSE, 3
CAMPIĂ“: AQUARIUS CAMPOS
MILLOR JUGADOR: Miquel Àngel Febrer Vadell (Aq. Campos)
Categoria Benjamà “B”
SERVERENSE, 1 – CALA D’OR, 3
CAMPIÓ: CALA D’OR
MILLOR JUGADOR: Custodio Jiménez (Cala d’Or)