Sports de ca Nostra

ÈXIT DE LA GALA DEL FUTBOL BALEAR

Amb un èxit d’assistència va tenir lloc la Gran Gala del Futbol Balear, organitzada per la FFIB i el diari «ULTIMA HORA».

La Bota d’Or de la FFIB va ser per la jugadora internacional Melissa Nicolau. Les Botes d’Or històriques varen recaure en Gabriel Vidal i Paco Soler, pel 20è aniversari de l’or olímpic de la Selecció Espanyola.

Els guanyadors de les competicions de la darrera temporada varen rebre els seus trofeus. També se varen lliurar diverses distincions. Aquesta és la llista dels premiats:

 

CAMPIONS DE LLIGA:

CAMP. LLIGA NACIONAL JUVENIL – R.C.D. MALLORCA “B”
CAMP. PRIMERA PREFERENT JUVENIL – LA UNION “A” C.F.
CAMP. JUVENILS 1ª REG. GRUP A – C.F. PLATGES DE CALVIÁ “A”
CAMP. JUVENILS 1ª REG. GRUP B – C.D. MURENSE
CAMP. MALLORCA JUVENILS 1ª REG.  – C.D. MURENSE
CAMP. JUVENILS 2ª REG. GRUP “A” –  C. BEAT RAMON LLULL “B”
CAMP. JUVENILS 2ª REG. GRUP “B” –  C.E. CAMPANET
CAMP. MALLORCA JUVENILS 2ª REG.– C. BEAT RAMON LLULL “B”
CAMP. LIGA FEMENÍ REGIONAL F-11 – C.E. ALGAIDA

CAMPIONS DE LA COPA FEDERACIÓ:

CAMP. COPA FED. JUVENILS 2ª REGIONAL – C.D. SON CLADERA “B”
CAMP. COPA FED. FUTBOL 11 FEMENÍ – C.E. ALGAIDA

ASCENSOS:

C.E. BINISSALEM – Ascens a la 2ª Divisió B y Campió Copa Federació RFEF
C.E. CONSTANCIA – Campió Grup III Divisió y Ascens a la 2ª Divisió B
C.D. AT. BALEARS – Campió de Grup 2ª Divisió B
C.D. MENORCA “A” – Ascens a la Divisió d’Honor Juvenil

BOTES D’OR PUMA – BOTES D’OR HISTÒRIQUES:

Melisa Nicolau Martín   
Gabriel Vidal Nova – CAMPIÓ OLÍMPIC 1992
Paco Soler Atencia – CAMPIÓ OLÍMPIC 1992

CAMPIONS DE BALEARS DE FUTBOL BASE:

CAMP. BALEARS CATEGORIA CADET –  RCD MALLORCA
CAMP. BALEARS CATEGORIA INFANTIL – C.D. ATCO. BALEARES
CAMP. BALEARS CATEGORIA ALEVÍ – RCD MALLORCA “A”
CAMP. BALEARS CATEGORIA BENJAMÍ –  SP. SANT MARÇAL C.F.
CAMP. BALEARS CATEGORIA PREBENJAMÍ – PENYA BLANC I BLAVA

TROFEU A L’ESPORTIVITAT
C.D. SANTA MÒNICA – Categoria Infantil

CAMPIONS DE LA COPA FEDERACIÓN DE FUTBOL SALA:

CAMPIÓ COPA 3ª DIVISIÓ – AA VV SON RAPINYA “A”
CAMPIÓ COPA MALLORCA GRUP 1ª – BAR GOST
CAMPIÓ COPA MALLORCA GRUP 2ª – LA SALLE PONT D’INCA
CAMPIÓ LLIGA DE JUVENILS – C.D. SON OLIVA F.S.
CAMPIÓ COPA DE JUVENILS – C.D. SON OLIVA F.S.
CAMPIÓ COPA FEDERACIÓ – C.D. SON OLIVA F.S.
CAMPIÓ LLIGA I COPA EIVISSA – GASIFRED ATCO.

DISTINCIONS
Bartomeu Amengual Roig  – S’Horta, Futbol Regional
Francisco López Guiriguet– Futbol Base
Francesc Marí Ferrer – Futbol Eivissa
Jaume Vidal Pons – Jugador
Andrés Salóm Barranco – Jugador
José Garrido Ayala – Entrenador
Guillem Capó “Serol” – Poblense
Juan Millan Priego – Menorca
Miquel Jaume “Jimmy” – Futbol Sala
Santiago Ramón Aceitón – Àrbitre
Bartomeu Pons Comas – Entrenador
Nicolás López Vidal – Entrenador
Sebastià Sastre Catalá – Internacional Sub-18
Damià Sabater Tous – Internacioal Sub-16
Marco Asensio Willemsen – Internacional Sub-16
Sergio Sarmiento Pinel – Internacional Sub-16
Mariona Caldentey Oliver – Internacional Sub-17
Yaiza Pérez Sánchez – Internacional Sub-17
Selecció Balear Cadet (Campiona d’Espanya)
Tècnics Selecció Balear Cadet (Campiona d’Espanya)

PERIODISTA DESTACAT
D. Joan Llompart Coll “Torrelló” – Reporter Gràfic

LLEGENDES DEL FUTBOL BALEAR
Marcos Martín de la Fuente Martín Francés
Rafael Nicolau Rayó
Antonio Ferrer Díaz
Juan Bezares García
José Ramón Bermell Sabater
Gonzalo Florit Pons “Lalo”

LLEGENDES DEL FUTBOL NACIONAL:

Vicente Engonga Maté
Tomeu Salas Ribot
Bartomeu Llompart Coll

SPONSORS:

AUTOCARES ROIG
COCA-COLA
GESTORA BALEAR DE VIAJES
RECICLAJES PÉREZ
LA CAIXA
PONY
GRUPO SERRA
SON TERMENS
IB3 TELEVISIÓN
FEIM ESPORT
MEDIÓPOLIS
AUTOMÓVILES COLL

INSIGNIA D’OR FFIB:

Gaspar Sastre Gomila – Seleccionador Sub-16 (Campió d’Espanya)

MEDALLA D’OR DE LA FFIB:

Vicente Del Bosque – Seleccionador Nacional

Los comentarios están cerrados.